Spring naar content

Workshop: Hoe kunnen pensioenfondsen helpen bij het mobiliseren van woningkapitaal?

Op dit moment zit in Nederland ongeveer € 1200 miljard vast in de overwaarde van eigen woningen. Deze workshop gaat over het mobiliseren van dat woningkapitaal. Samen verkennen we de rol van pensioenfondsen bij de inzet van deze overwaarde voor verduurzaming van de woningvoorraad en versterking van de financiële weerbaarheid van huishoudens.

Netspar onderzoekers Marike Knoef (Tilburg University), Mauro Mastrogiacomo (DNB), en Casper van Ewijk (UvA) presenteren nieuw onderzoek naar de stand van het verzilveren van overwaarde in Nederland, het potentiële belang voor individuele huishoudens bij hun financiële levensplanning, en de rol die pensioenfondsen en andere institutionele beleggers daarbij vervullen.

Tijdens de workshop kunnen we van elkaar leren hoe het woningkapitaal beter benut kan worden voor de belangrijke maatschappelijke doelen.

13:00 Inlooplunch

13:30 Welkom door dagvoorzitter Bas Werker

13:35 Sessie 1 Individueel perspercief:

Mobiliseren van woningkapitaal: het belang van individuele huishoudens in Nederland. Inleiding Marike Knoef (Tilburg University).

Het verzilveren van overwaarde in Nederland: hoe staan we er voor? Inleiding Mauro Mastrogiacomo (DNB).

Discussie

15:00 Pauze

15:15 Sessie 2 Maatschappelijk perspectief:

Maatschappelijk belang van het toegankelijk maken van woningkapitaal en het delen van huizenprijsrisico’s. Inleiding Casper van Ewijk (UvA).

Kunnen pensioenfondsen helpen bij het beter benutten van overwaarde? Reflectie door Alfred Slager (TIAS School for Business and Society, Tilburg University)

Discussie

16:45 Afsluiting en borrel

Registreren

Locatie

Van der Valk Amsterdam Zuidas
Tommaso Albinonistraat 200
1083 HM Amsterdam

 

Registreren

Dit event is toegankelijk voor (medewerkers van) Netspar partners/deelnemers en fellows.

Soortgelijke bijeenkomsten

Online

Kennisgroep Maatschappelijk Verantwoord Beleggen online sessie 3

In 2026 zet Netspar de Kennisgroep Maatschappelijk Verantwoord Beleggen (MVB) voort. In deze kennisgroep komen pensioenprofessionals en onderzoekers drie keer online samen om kennis te delen, inzichten te verdiepen en actuele ontwikkelingen binnen MVB te bespreken. De kennisgroep biedt een vertrouwde en interactieve setting waarin ruimte is voor uitwisseling en verdieping. We bouwen voort op eerdere edities, met een vernieuwde aanpak: meer interactie, meer verdieping en een sterkere focus op concrete, toepasbare inzichten. Het doel van de kennisgroep is tweeledig: enerzijds het versterken van de MVB-community binnen Netspar, en anderzijds het laagdrempelig delen van actuele kennis. Daarnaast halen we relevante vragen op voor nieuw onderzoek en proberen we – waar mogelijk – direct antwoorden te formuleren op vraagstukken uit de praktijk.
Utrecht

Pension Day 2026

Netspar is pleased to announce the next Netspar Pension Day, which will take place on Thursday, November 19, 2026. The call for papers is open now. We invite contributions from all areas of Netspar’s 2023-2027 Knowledge Agenda.
Online

Kennisgroep Risicohouding en Beleggingsbeleid 3e bijeenkomst

Ben jij professioneel of academisch betrokken bij het meten van de risicohouding dan wel het inrichten van het beleggingsbeleid? Dan nodigen we je graag uit om deel te nemen aan de Netspar Kennisgroep Risicohouding en Beleggingsbeleid. Ook deze nieuwe kennisgroep heeft als doel om professionals en onderzoekers samen te brengen samen om kennis te delen, inzichten te verdiepen en actuele ontwikkelingen.

Sign up for event

Oeps! We konden je formulier niet vinden.