Pensioen & Wetenschap jaarcongres ’22; Maatwerk en Risicopreferenties
Het Netspar-jaarcongres met als thema Maatwerk en Risicopreferenties vond plaats op 27 september 2022.
Het Netspar jaarcongres bood ruim baan voor de laatste wetenschappelijke inzichten, recente (beleids)ontwikkelingen en discussie met wetenschap en sector.
We zien steeds meer gepersonaliseerde producten. Denk aan smartwatches die je zelf kunt customizen, van het bandje tot de wijzerplaat aan toe. Door invloed te hebben op het proces en eindresultaat kan de waarde van een product toenemen.
In het nieuwe pensioenstelsel is meer ruimte voor maatwerk. Pensioenuitvoerders moeten de risicohouding van mensen vaststellen. Het beleggingsbeleid kan daarmee per leeftijdscohort ingevuld worden of individueel gekozen worden. Hoe kunnen we mensen helpen met keuzes en blij maken met maatwerk-pensioen? Dat was het onderwerp van het Netspar Pensioen & Wetenschap congres 2022.
Dit evenement was op uitnodiging.
| 12:00u | Inlooplunch |
| 13:00u | Opening door Wim van de Donk (rector magnificus Tilburg University) |
| 13:05u | Welkom Marike Knoef (directeur Netspar) |
| 13:15u | Maatwerk advies en keuzebegeleiding Lisa Brüggen (MU) |
| 13.45u | Zaalwissel |
| 13:55u | Break-out sessies A. Risicopreferentieonderzoek: de uitkomsten van verschillende methoden vergeleken Jorgo Goossens (Radboud Univ) & Jona Linde (MU) B. Rationele pensioenen voor emotionele deelnemers; welk pensioen past er bij mensen Gosse Alserda & Rogier Potter-van Loon (TKP) C. Keuzearchitectuur verbeteren met behulp van eye-tracking: een demonstratie. Rein Cozijn & Peter de Goeij (TiU) |
| 14:30u | Pauze |
| 15:00u | Risicopreferenties en maatwerk-pensioen Laura van Geest (AFM) |
| 15:30u | Gastspreker van buiten de pensioensector Freija van Duijne (Future Motions) |
| 16.00u | Paneldiscussie |
| 16.25u | Wrap-up Marike Knoef (Netspar) |
| 16:30u | Borrel |
Soortgelijke bijeenkomsten
Sign up for event
Oeps! We konden je formulier niet vinden.