Skip to content

Hoe nu verder met de doorsneepremie

Het CPB rapport ‘Voor- en nadelen van de doorsneesystematiek’ is recent gepubliceerd. Tijdens deze bijeenkomst werd dit rapport nader toegelicht en kritisch beschouwd in zowel financieel-economisch als juridisch opzicht. Tenslotte vond er ook een reflectie vanuit overheid en social partners plaats. Hieronder vindt u de presentaties.

Marcel Lever (CPB)
Toelichting CPB rapport Voor- en nadelen van de doorsneesystematiek
Presentatie

Dick Boeijen (PGGM)
Economische en juridische reflectie
Presentatie

Erik Lutjens (VU University)
Presentatie
Mark Heemskerk (Radboud Uni Nijmegen)
Presentatie

Location

Similar Events

Rotterdam

Inpassing van pensioenplicht in Nederlandse instituties – Rondetafelconferentie

Tijdens deze bijeenkomst wordt het tussenresultaat van de Netspar projectgroep “Pensioenplicht voor alle werkenden” gepresenteerd en is er veel ruimte voor discussie en feedback. De vraag of een pensioenplicht voor alle werkenden verstandig is komt niet aan de orde. De projectgroep richt zich op de vraag hoe een eventuele pensioenplicht vormgegeven zou kunnen worden.
Online

Bescherming tegen renterisico, inkomens- en inflatierisico in het nieuwe pensioencontract – Daniel Mantilla Garcia – After-lunch webinar

This paper develops a framework for managing interest-rate conversion risk in the new Dutch pension contract, a collective defined contribution system in which multiple generations share investment risk and protection objectives. We show that a simple return-protection strategy can deliver these targets even under extreme scenarios for the risky portfolio.
Den Haag

Pensioenevent keuzebegeleiding 2026 – van weten naar doen: versterken van doenvermogen bij pensioenkeuzes

Na twee succesvolle edities van het gezamenlijke pensioenevent over keuzebegeleiding, bundelen de Pensioenfederatie, Netspar en het Verbond van Verzekeraars opnieuw hun krachten. Dit jaar staat in het teken van doenvermogen: het vermogen van (potentiële) deelnemers om intenties daadwerkelijk om te zetten in actie. We verkennen samen hoe je deelnemers niet alleen bewust maakt van hun pensioenkeuzes, maar daar ook de keuzebegeleiding op inricht. Zodat zij een passende pensioenkeuze kunnen maken.

Sign up for event

Oops! We could not locate your form.