Skip to content

Presentaties projectgroepen: “Wonen, zorg en pensioen” en “Zorgplicht voor pensioenproducten”

Op vrijdagmiddag 13 november werd er een Netspar bijeenkomst georganiseerd bij Achmea in Zeist waar de uitkomsten van twee projectgroepen zijn gepresenteerd. Hieronder treft u meer informatie aan.  De presentaties zijn alleen voor medewerkers van Netspar partners op te vragen bij de events coordinator Sylvia van Drogenbroek ([email protected])

Wonen, zorg en pensioen

Deze projectgroep bekijkt de meerwaarde van het verbinden van pensioen met zorg en wonen vanuit het perspectief van huishoudens. Het niet kunnen verbinden van de domeinen levert nu al knelpunten op voor verschillende groepen huishoudens en kan leiden tot een groot welvaartsverlies. Verschillende trends en ontwikkelingen leiden tot een (verdere) verschuiving van verantwoordelijkheden en risico’s naar huishoudens, waardoor de urgentie om huishoudens te helpen steeds groter wordt. De projectgroep inventariseert oplossingsrichtingen primair vanuit het pensioendomein en presenteert een routekaart. Een betere (financiële) planning over de levensloop en betere afstemming tussen de pijlers pensioen, wonen en zorg kan leiden tot een hogere welvaart, maar vraagt wel om zorgvuldige afwegingen. In een interactieve sessie nodigen we u uit om mee te denken over dit belangrijke thema.

Zorgplicht voor pensioenproducten

In deze projectgroep staat de vraag centraal hoe zorgplicht voor tweede en derde pijler pensioenproducten vormgegeven zou moeten worden. De conceptaanbevelingen bevatten onder andere: het gelijktrekken van zorgplichtregels voor 2e en 3e pijler, een uitbreiding van de functie van het pensioenregister en het conceptueel scherper scheiden van aanbieden van pensioenproducten en het verschaffen van financieel advies.

Voor meer informatie over deze en andere Netspar bijeenkomsten kunt u terecht bij onze evenementencoördinator  Sylvia van Drogenbroek ([email protected]).

Op vrijdagmiddag 13 november werd er een Netspar bijeenkomst georganiseerd bij Achmea in Zeist waar de uitkomsten van twee projectgroepen zijn gepresenteerd. Hieronder treft u meer informatie aan.  De presentaties zijn alleen voor medewerkers van Netspar partners op te vragen bij de events coordinator Sylvia van Drogenbroek ([email protected])

Location

Achmea Conferentie Centrum
Zaal: Lindbergh 1
Handelsweg 2
3707 NH Zeist

Similar Events

Online

Kennisgroep Maatschappelijk Verantwoord Beleggen online sessie 2

In 2026 zet Netspar de Kennisgroep Maatschappelijk Verantwoord Beleggen (MVB) voort. In deze kennisgroep komen pensioenprofessionals en onderzoekers drie keer online samen om kennis te delen, inzichten te verdiepen en actuele ontwikkelingen binnen MVB te bespreken. De kennisgroep biedt een vertrouwde en interactieve setting waarin ruimte is voor uitwisseling en verdieping. We bouwen voort op eerdere edities, met een vernieuwde aanpak: meer interactie, meer verdieping en een sterkere focus op concrete, toepasbare inzichten. Het doel van de kennisgroep is tweeledig: enerzijds het versterken van de MVB-community binnen Netspar, en anderzijds het laagdrempelig delen van actuele kennis. Daarnaast halen we relevante vragen op voor nieuw onderzoek en proberen we – waar mogelijk – direct antwoorden te formuleren op vraagstukken uit de praktijk.
Den Haag

Pensioenevent keuzebegeleiding 2026 – van weten naar doen: versterken van doenvermogen bij pensioenkeuzes

Na twee succesvolle edities van het gezamenlijke pensioenevent over keuzebegeleiding, bundelen de Pensioenfederatie, Netspar en het Verbond van Verzekeraars opnieuw hun krachten. Dit jaar staat in het teken van doenvermogen: het vermogen van (potentiële) deelnemers om intenties daadwerkelijk om te zetten in actie. We verkennen samen hoe je deelnemers niet alleen bewust maakt van hun pensioenkeuzes, maar daar ook de keuzebegeleiding op inricht. Zodat zij een passende pensioenkeuze kunnen maken.

Kennisgroep Pensioencommunicatie 2026 online sessie 3

Sign up for event

Oops! We could not locate your form.