Verduidelijking van de rol van de Nederlandse pensioensector in de duurzaamheidstransitie
Netspar-onderzoeksproject gefinancierd door NWO
De overgang naar een duurzame economie is een belangrijke maatschappelijke uitdaging die ingrijpende veranderingen in ons economische systeem vereist. De Nederlandse pensioen- en verzekeringssector, die meer dan €2.000 miljard beheert, kan een cruciale rol spelen in de duurzaamheidstransitie door duurzamer te investeren en door bedrijven te stimuleren om duurzamer te opereren. De samenwerking tussen pensioenaanbieders (pensioenfondsen en verzekeraars), pensioendeelnemers en bedrijven blijft echter beperkt door een gebrek aan communicatie en wederzijds begrip. Dit project draagt bij aan deze maatschappelijke uitdaging door te onderzoeken wat de pensioensector mag en kan, en wat deelnemers wensen.
Het project omvat de volgende WorkPackages:
- Wat zijn de drijfveren en belemmeringen bij duurzaamheidsbeslissingen van individuen?
- Hoe kunnen de voorkeuren en overtuigingen van pensioendeelnemers op het gebied van duurzaamheid worden achterhaald?
- Hoe kunnen pensioenuitvoerders effectief communiceren over duurzaamheid?
- Hoe kunnen pensioenuitvoerders effectief engagement uitvoeren met bedrijven op het gebied van duurzaamheid?
- Hoe kunnen pensioenuitvoerders in hun beleggingsstrategieën op adequate wijze rekening houden met duurzame bedrijfsmodellen?
- Wat is de juridische context voor pensioenuitvoerders om bij te dragen aan de transitie naar duurzaamheid?
Lees het later nog eens terug
Op de hoogte blijven?
Wil je op de hoogte blijven van onderzoek, bijeenkomsten en nieuws? Meld je aan voor de maandelijkse nieuwsbrief van Netspar.