Skip to content

Q&A Webinar: Beleggen, herbalanceren en het uitsmeren van negatieve schokken

Het coronavirus heeft de wereld in zijn greep en raakt ook de pensioen- en verzekeringssector. Marike Knoef gaat in gesprek met experts vanuit de wetenschap, om scherper te krijgen wat we al weten én welke vragen/behoeften er leven.

Location

Similar Events

Den Haag

Pensioenevent keuzebegeleiding 2026 – van weten naar doen: versterken van doenvermogen bij pensioenkeuzes

Na twee succesvolle edities van het gezamenlijke pensioenevent over keuzebegeleiding, bundelen de Pensioenfederatie, Netspar en het Verbond van Verzekeraars opnieuw hun krachten. Dit jaar staat in het teken van doenvermogen: het vermogen van (potentiële) deelnemers om intenties daadwerkelijk om te zetten in actie. We verkennen samen hoe je deelnemers niet alleen bewust maakt van hun pensioenkeuzes, maar daar ook de keuzebegeleiding op inricht. Zodat zij een passende pensioenkeuze kunnen maken.
Online

Risicovoorkeuren meten in de praktijk: een expert-enquête – After-lunch webinar – Jan Franke

Netspar organiseert dit After-lunch Webinar voor (medewerkers van) partners. Hierin presenteren onderzoekers nieuw pensioenonderzoek, ontvangen zij feedback en worden vragen beantwoord. Zo brengen we wetenschap en praktijk dichter bij elkaar. In dit online After-lunch Webinar vertelt Jan Franke (VU) meer over het onderzoek “Expert beliefs on risk preference elicitation methods"
Online

Kennisgroep Maatschappelijk Verantwoord Beleggen online sessie 3

In 2026 zet Netspar de Kennisgroep Maatschappelijk Verantwoord Beleggen (MVB) voort. In deze kennisgroep komen pensioenprofessionals en onderzoekers drie keer online samen om kennis te delen, inzichten te verdiepen en actuele ontwikkelingen binnen MVB te bespreken. De kennisgroep biedt een vertrouwde en interactieve setting waarin ruimte is voor uitwisseling en verdieping. We bouwen voort op eerdere edities, met een vernieuwde aanpak: meer interactie, meer verdieping en een sterkere focus op concrete, toepasbare inzichten. Het doel van de kennisgroep is tweeledig: enerzijds het versterken van de MVB-community binnen Netspar, en anderzijds het laagdrempelig delen van actuele kennis. Daarnaast halen we relevante vragen op voor nieuw onderzoek en proberen we – waar mogelijk – direct antwoorden te formuleren op vraagstukken uit de praktijk.

Sign up for event

Oops! We could not locate your form.