Spring naar content

Workshop van de Netspar projectgroep maatschappelijk verantwoord beleggen (MVB); Hoe betrekken pensioenfondsen deelnemers in hun beleggingsbeleid

Maatschappelijk verantwoord beleggen (MVB) door pensioenfondsen is sinds enkele jaren in een stroomversnelling terecht gekomen. Nationale en internationale wet- en regelgeving leggen steeds meer de nadruk op aandacht voor integratie van duurzaamheidsaspecten in het beleggingsproces van pensioenfondsen. Hetzelfde geldt voor “soft law” initiatieven zoals het IMVB-convenant. Nederlandse pensioenfondsen zijn druk bezig om deze MVB-doelstellingen in hun beleid op te nemen en uit te voeren. Een van de vragen die daarbij veelvuldig opkomt: hoe weeg je de voorkeuren van deelnemers in het MVB-beleid?

Een Netspar-projectgroep, onder leiding van Rob Bauer (MU) presenteerde tijdens deze workshop haar bevindingen. Zij onderzochten de invloed van regelgeving op de keuzes die Nederlandse pensioenfondsen maakten bij het betrekken van pensioendeelnemers in hun MVB-beleid. De projectgroep presenteerde praktijkvoorbeelden en plaatste deze in het licht van de wetenschappelijke literatuur. De workshop was interactief met korte presentaties en prikkelende panels, waarbij we deelnemers uitnodigden hun ervaringen en visie te delen.

13.15u Inloop koffie/thee
13.30u Welkom en inleiding Rob Bauer
13.45u De invloed van regelgeving:
Eric Veldpaus (Institutional Benchmarking Institute)
14.00u Paneldiscussie 1
14.45u Pauze
15.15u Hoe betrekken pensioenfondsen de deelnemer?:
Reinout van Tuyll van Serooskerken (Achmea)
15.30u Paneldiscussie 2
16.15u Wrap up Rob Bauer
16.30u Borrel

Registreren

Locatie

Beatrix theater/building
Jaarbeursplein 6
3521 AL Utrecht

Registreren

Dit event is toegankelijk voor (medewerkers van) Netspar Partners en fellows.

Soortgelijke bijeenkomsten

Den Haag

Pensioenevent keuzebegeleiding 2026 – van weten naar doen: versterken van doenvermogen bij pensioenkeuzes

Na twee succesvolle edities van het gezamenlijke pensioenevent over keuzebegeleiding, bundelen de Pensioenfederatie, Netspar en het Verbond van Verzekeraars opnieuw hun krachten. Dit jaar staat in het teken van doenvermogen: het vermogen van (potentiële) deelnemers om intenties daadwerkelijk om te zetten in actie. We verkennen samen hoe je deelnemers niet alleen bewust maakt van hun pensioenkeuzes, maar daar ook de keuzebegeleiding op inricht. Zodat zij een passende pensioenkeuze kunnen maken.
Den Haag

Pensioen & Wetenschap Jaarcongres

Na een zeer interessante editie ter ere van het 20-jarig bestaan van Netspar in 2025, organiseren wij in 2026 weer een reguliere editie van het jaarcongres Pensioen & Wetenschap. Dit congres biedt onderzoekers, beleidsmakers en professionals uit de pensioensector opnieuw een platform om de nieuwste wetenschappelijke inzichten te delen, actuele thema’s te bespreken en de verbinding tussen wetenschap en praktijk te versterken.

De pensioenbeslissing van (echt)paren – Juul Spaan – After-lunch webinar

In deze webinar staat de pensioentransitie van paren centraal. Hoe oriënteren oudere (echt)paren zich op de pensioentransitie? Is er een voorkeur voor gelijktijdig met pensioen gaan? En wat doet men in de praktijk? In het eerste deel worden trends in de arbeidsparticipatie van oudere (echt)paren in kaart gebracht. Vervolgens zoomen we - op basis van data van het NIDI Pensioenpanel - in op het besluitvormingsproces en de daadwerkelijke pensionering.

Sign up for event

Oeps! We konden je formulier niet vinden.