Spring naar content

Pension Day 2019

Op donderdag 31 oktober organiseert Netspar wederom de jaarlijkse Pension Day in het Beatrix gebouw van de Jaarbeurs Utrecht. Tijdens de Netspar Pension Day worden er nieuwe inzichten gepresenteerd uit een groot aantal Netspar gerelateerde onderzoeksprojecten. Naast Senior onderzeoekers staan er ook jonge onderzoekers op het programma.

Tijdens de jaarlijkse Pension Day op 31 oktober presenteerden 26 bij Netspar aangesloten onderzoekers nieuwe inzichten vanuit een groot aantal onderzoeksprojecten. Wetenschappers vanuit verschillende disciplines kregen hiermee gelegenheid kennis uit te wisselen, papers te bediscussiëren en feedback op te halen. In het programma vindt u linkjes naar diverse presentatie en papers.

Het programma met daarin de papers en slides is hier te vinden.

 

Registreren

Locatie

Beatrix theater/building
Jaarbeursplein 6
3521 AL Utrecht

Registreren

Dit evenement is toegankelijk voor (medewerkers van) Netspar-partners en Netspar fellows. Heeft u nog interesse in deelname, neem contact op met [email protected]

Soortgelijke bijeenkomsten

Pensioen en Wetenschap Jaarcongres

Na een zeer interessante editie ter ere van het 20-jarig bestaan van Netspar in 2025, organiseren wij in 2026 weer een reguliere editie van het jaarcongres Pensioen & Wetenschap. Dit congres biedt onderzoekers, beleidsmakers en professionals uit de pensioensector opnieuw een platform om de nieuwste wetenschappelijke inzichten te delen, actuele thema’s te bespreken en de verbinding tussen wetenschap en praktijk te versterken.

Working longer for social good? – Raymond Montizaan – After-lunch webinar

Hoeveel rendement zijn mensen bereid op te geven voor maatschappelijk verantwoorde beleggingen in hun pensioen? En hoe verandert dit als ze precies weten wat lagere rendementen betekenen voor hun pensioeninkomen of voor de duur van hun loopbaan? We laten zien hoe extra informatie over financiële gevolgen en mogelijke langere werktijd hun keuzes beïnvloedt. De resultaten geven beleidsmakers concreet inzicht in hoe deelnemers afwegingen maken tussen financieel rendement en maatschappelijke impact, en hoe communicatie over deze gevolgen keuzes kan sturen.

Visualisatievoorkeuren in het risicopreferentieonderzoek: vijf inzichten uit kwalitatieve interviews – Bas van Seumeren – After-lunch webinar

Met de invoering van het nieuwe pensioenstelsel krijgt de risicovoorkeur van deelnemers een centrale rol. Pensioenfondsen brengen deze voorkeuren in kaart met een risicopreferentieonderzoek (RPO). In de praktijk blijkt echter dat veel deelnemers moeite hebben om een weloverwogen afweging te maken tussen risico en verwacht rendement. Dit leidt tot een belangrijke vraag: hoe kunnen we deelnemers beter ondersteunen bij het maken van een weloverwogen risico-rendementsafweging?

Sign up for event

Oeps! We konden je formulier niet vinden.