Spring naar content

Online Werkgroepbijeenkomst: Transitie naar een nieuw pensioencontract: lessen uit het buitenland

Netspar organiseert deze online Werkgroepbijeenkomst voor (medewerkers van) partners. Hierin presenteren onderzoekers nieuw pensioenonderzoek, ontvangen zij feedback en worden vragen beantwoord. Zo brengen we wetenschap en praktijk dichter bij elkaar.

Nederland staat aan de vooravond van een grote transitie naar een nieuw pensioencontract.  Het welslagen daarvan is afhankelijk van vele factoren waaronder juridische regels en draagvlak in de samenleving.   Dit paper analyseert grote pensioentransities in andere landen met kapitaaldekking en de destilleert daaruit lessen voor Nederland.  Aan de orde komen o.a. transities in de VS, het VK, Denemarken, Zweden, Australie en Chili.

Tijdens deze bijeenkomst presenteren Onno Steenbeek en Benne van Popta de voorlopige bevindingen van hun onderzoek. Aansluitend spreken we in kleine groepen met elkaar over de lessen die Nederland hieruit zou kunnen trekken. De auteurs zullen deze inbreng meenemen bij de formulering van het eindrapport. Een voorlopige versie van het rapport wordt ruim voor de werkgroepbijeenkomst toegezonden.

Registreren

Locatie

Online

Registreren

Dit event is toegankelijk voor (medewerkers van) Netspar Partners en fellows.

Soortgelijke bijeenkomsten

Online

Kennisgroep Maatschappelijk Verantwoord Beleggen online sessie 3

In 2026 zet Netspar de Kennisgroep Maatschappelijk Verantwoord Beleggen (MVB) voort. In deze kennisgroep komen pensioenprofessionals en onderzoekers drie keer online samen om kennis te delen, inzichten te verdiepen en actuele ontwikkelingen binnen MVB te bespreken. De kennisgroep biedt een vertrouwde en interactieve setting waarin ruimte is voor uitwisseling en verdieping. We bouwen voort op eerdere edities, met een vernieuwde aanpak: meer interactie, meer verdieping en een sterkere focus op concrete, toepasbare inzichten. Het doel van de kennisgroep is tweeledig: enerzijds het versterken van de MVB-community binnen Netspar, en anderzijds het laagdrempelig delen van actuele kennis. Daarnaast halen we relevante vragen op voor nieuw onderzoek en proberen we – waar mogelijk – direct antwoorden te formuleren op vraagstukken uit de praktijk.
Online

Langer doorwerken in tijden van robots en artificiële intelligentie – Milena Nikolova – After-lunch Webinar

Welke gevolgen hebben robots, digitalisering en artificiële intelligentie voor pensionering en langer doorwerken? In dit webinar presenteert Milena Nikolova nieuw onderzoek (samen met Viola Angelini - Groningen University) op basis van gegevens uit 20 Europese landen.
Utrecht

Pension Day 2026

Netspar is pleased to announce the next Netspar Pension Day, which will take place on Thursday, November 19, 2026. The call for papers is open now. We invite contributions from all areas of Netspar’s 2023-2027 Knowledge Agenda.

Sign up for event

Oeps! We konden je formulier niet vinden.