Spring naar content

Netspar Anniversary Meeting: Big data en het pensioen van de toekomst

Op 29 maart vond onze jaarlijkse Netspar Anniversary Meeting plaats. De presentaties zijn te vinden via het programma.

Op 29 maart vond onze jaarlijkse Netspar Anniversary Meeting plaats. De presentaties zijn te vinden via het programma.

Inloop met koffie

Dagvoorzitter: Michael Visser

Opening door Casper van Ewijk

Big Data, Deep Learning en Innovation
Jaap van den Herik (Leiden University)
Presentatie

Big Data, Innovaties & geautomatiseerd maatwerk advies
Ronald Janssen (Ortec Finance)
Presentatie

Lunch

A. Deelnemers First
Theo van Kessel en Alwin Oerlemans (APG)
Presentatie

B. Blockchain
John Smolenaers, Jan-Wouter Bloos & Floris van Lieshout (Deloitte)
Presentatie

C. 3D Data visualisatie, meer zicht op verbanden
DAF Technology LAB experience

Parallelsessies ronde 2

Plenaire discussie workshop bevindingen

Data Science in de pensioensector: Verkenning Netspar onderzoeksagenda
Marike Knoef (Netspar & Leiden University) en Bas Werker (Netspar & Tilburg University)
Presentatie (Prezi)

Reflectie en dialoog met de zaal

Locatie

Soortgelijke bijeenkomsten

Voorkeuren en overtuigingen rondom ESG-beleggen in de pensioencontext – After-lunch webinar Zitong Ding, Stefan Zeisberger, Jorgo Goossens

Dit artikel onderzoekt hoe Nederlandse huishoudens denken over duurzaam beleggen in pensioenen. Op basis van een enquête uit 2025 onder circa 310 respondenten vinden we aanwijzingen voor verschillen tussen steun voor duurzaam beleggen en feitelijke portefeuilles. Mogelijke verklaringen zijn onder meer scepsis over greenwashing, beperkte kennis van duurzaamheid, ervaren complexiteit en zorgen over risico en rendement.
Online

Kennisgroep Maatschappelijk Verantwoord Beleggen online sessie 3

In 2026 zet Netspar de Kennisgroep Maatschappelijk Verantwoord Beleggen (MVB) voort. In deze kennisgroep komen pensioenprofessionals en onderzoekers drie keer online samen om kennis te delen, inzichten te verdiepen en actuele ontwikkelingen binnen MVB te bespreken. De kennisgroep biedt een vertrouwde en interactieve setting waarin ruimte is voor uitwisseling en verdieping. We bouwen voort op eerdere edities, met een vernieuwde aanpak: meer interactie, meer verdieping en een sterkere focus op concrete, toepasbare inzichten. Het doel van de kennisgroep is tweeledig: enerzijds het versterken van de MVB-community binnen Netspar, en anderzijds het laagdrempelig delen van actuele kennis. Daarnaast halen we relevante vragen op voor nieuw onderzoek en proberen we – waar mogelijk – direct antwoorden te formuleren op vraagstukken uit de praktijk.
Amsterdam

Presentatie Netspar-bundel Het Nieuwe Pensioenlandschap

Op 25 juni wordt de Netspar-bundel Het Nieuwe Pensioenlandschap gepresenteerd in het Auditorium van DNB aan DNB-president Olaf Sleijpen. De bundel is tot stand gekomen onder redactie van Eduard Ponds en Onno Steenbeek en vormt de eerste volledige, systematische en multidisciplinaire analyse van het nieuwe pensioenstelsel in Nederland.

Sign up for event

Oeps! We konden je formulier niet vinden.