Spring naar content

Match Making Event 2024

Op dinsdag 6 februari 2024 wordt het jaarlijkse Match Making Event georganiseerd voor de themecall 2024. Deelname vanuit partners is een belangrijke succesfactor.

Vanuit de directie van Netspar  wordt kort ingegaan op de subsidiemogelijkheden en procedures. Daarna zetten verschillende wetenschappers hun onderzoeksideeën uiteen en worden partners in de gelegenheid gesteld hun interesses te delen. Na de sessies is er gelegenheid tot netwerken, en zo te komen tot samenwerking tussen wetenschap en praktijk.

Programma 6 februari 2024

12.00 – 13.00 uur Inlooplunch & registratie
13.00 – 13.10 uur Welkom door Netspar Directie (zaal 1)
13.10 – 13.20 uur Toelichting door CLICKNL, kennis- en innovatienetwerk van de creatieve industrie (zaal 1)
13.20 – 14.20 uur Presentaties Ronde 1 (zaal 1 en 2)
14.20 – 14.30 uur Pauze
14.30 – 15.30 uur Presentaties Ronde 2  (zaal 1 en 2)
15.30 – 15.40 uur Pauze
15.40 – 16.20 uur Presentaties Ronde 3 (zaal 1 en 2)
16.20   Netwerkborrel

Presentaties Ronde 1
ZAAL 1

13.20-13.40 Bastiaan Starink, Emma Suzanne van Aggelen (TiU)
Een internationaal vergelijkend onderzoek naar pensioenen en belastingheffing in relatie tot arbeidsmarktontwikkelingen

13.40- 14.00 Egbert Jongen (LU), Jan Kabatek (Univ of Melb), Simon Rabaté (CPB)
Causes and consequences of retirement: the role of employers

14.00-14.20 Mauro Mastrogiacomo (VU)
The (unintended) cross effects of policies on pensions and housing in an aging society

ZAAL 2

13.20-13.40 Tunga Kantarci (TiU)
Employment of disabled individuals and older individuals: Restrictions, incentives and preferences

13.40-14.00 Cecile Boot (VUmc), Astrid de Wind (VUmc)
Uitdagingen rondom pensionering voor de groeiende groep werkenden met chronische ziektes

14.00-14.20 Hermien Dijk, Laura Viluma (RUG)
Life Events and Problematic Debt

Presentaties Ronde 2
ZAAL 1

14.30-14.50 Catalina Estrada Mejia, Marcel Zeelenberg, Jorna Leenheer (TiU)
Gender Pension Gap: Every Hour Counts

14.50-15.10 Kène Henkens (NIDI)
The New Role of Households and Organizations in the Retirement Process

15.10-15.30 Olaf Simonse (LU)
n.t.b.

ZAAL 2

14.30-14.50 Marco Ceccarelli
The lifecycle of engagement – When and how to engage firms

14.50-15.10 Kris Boudt (VU)
Analyzing pension fund disclosures, asset allocations and performance through the lens of the prudent person rule

15.10-15.30 Peiran Jiao (MU), Xu Yilong (UU)
Sustainable Investment May Backfire: On the Persistence of Sustainability Preferences of Pension Participants

Presentaties Ronde 3
ZAAL 1

15.40-16.00 Katinka Dijkstra (EUR)
Duurzame inzetbaarheid van oudere werknemers door training van cognitieve vaardigheden

16.00-16.20 Merel Feenstra- Verschure (TIAS)
De rol van leiderschap in het bevorderen van duurzame inzetbaarheid onder oudere werknemers

 

ZAAL 2

15.40-16.00 Jeroen Veldman (Nyenrode)
ntb.

16.00-16.20 Basak Bilecen (RUG)
Examining Aging Well in the Netherlands: The Impact of the Pension System

 

Registreren

Locatie

Van der Valk Hotel Breukelen
Stationsweg 91
3621 LK Breukelen

Registreren

Medewerkers van Netspar-partners ontvangen voor deelname aan dit event een uitnodiging.

Soortgelijke bijeenkomsten

Online

Presenting, discussing & chairing tips for young scholars and researchers

Presenting, discussing & chairing are key skills in an academic’s toolkit, and require practice as well as considering explicit and implicit norms in the profession. Yet, it is not always easy to find good advice on how to do this. In a brief online session Netspar scientific director Mathijs van Dijk will share his main tips on presenting, discussing & chairing, drawing from his own experience. There will also be room for questions.
Online

Kennisgroep Risicohouding en Beleggingsbeleid 2e bijeenkomst

Ben jij professioneel of academisch betrokken bij het meten van de risicohouding dan wel het inrichten van het beleggingsbeleid? Dan nodigen we je graag uit om deel te nemen aan de Netspar Kennisgroep Risicohouding en Beleggingsbeleid. Ook deze nieuwe kennisgroep heeft als doel om professionals en onderzoekers samen te brengen samen om kennis te delen, inzichten te verdiepen en actuele ontwikkelingen.
Online

Kennisgroep Maatschappelijk Verantwoord Beleggen online sessie 3

In 2026 zet Netspar de Kennisgroep Maatschappelijk Verantwoord Beleggen (MVB) voort. In deze kennisgroep komen pensioenprofessionals en onderzoekers drie keer online samen om kennis te delen, inzichten te verdiepen en actuele ontwikkelingen binnen MVB te bespreken. De kennisgroep biedt een vertrouwde en interactieve setting waarin ruimte is voor uitwisseling en verdieping. We bouwen voort op eerdere edities, met een vernieuwde aanpak: meer interactie, meer verdieping en een sterkere focus op concrete, toepasbare inzichten. Het doel van de kennisgroep is tweeledig: enerzijds het versterken van de MVB-community binnen Netspar, en anderzijds het laagdrempelig delen van actuele kennis. Daarnaast halen we relevante vragen op voor nieuw onderzoek en proberen we – waar mogelijk – direct antwoorden te formuleren op vraagstukken uit de praktijk.

Sign up for event

Oeps! We konden je formulier niet vinden.