Spring naar content

Keuze en maatwerk in pensioen: Economische en juridische aspecten en Data Science

Op dinsdag 24 oktober organiseert Netspar een werkgroepbijeenkomst op de campus van Tilburg University over bovengenoemde onderwerp. Meer informatie over het programma en het paper is hierna te vinden. De dagvoorzitter is Bas Werker.

U kunt zich inschrijven om in de zaal deel te nemen ofwel om in te bellen in de presentatie. U krijgt dan de inbelgegevens en instructies kort voor de werkgroepbijeenkomst toegestuurd.

Keuze en maatwerk in pensioen: Economische en juridische aspecten en Data Science
Bastiaan Starink, Bas Werker, Wesley Kaufmann, Theo Nijman (allen TiU)
Abstract
In dit paper kijken we naar een aantal keuzemogelijkheden in bestaande pensioencontracten vanuit het perspectief van recente ontwikkelingen op het gebied van data science. We identificeren welke databronnen relevant kunnen zijn bij het adviseren over deze keuzemogelijkheden. Vervolgens bestuderen we wettelijke en ethische kaders omtrent het feitelijk gebruik van deze gegevens. Op deze wijze hopen we inzicht te verschaffen in zowel de potentie als het risico van nieuwe ontwikkelingen op het gebied van data science voor pensioenproducten.

Op dinsdag 24 oktober vond er een werkgroepbijeenkomst plaats bij Tilburg University in Tilburg over bovengenoemde ondewerp. Meer informatie over het programma en het paper is hierna te vinden. De dagvoorzitter is Bas Werker

Keuze en Maatwerk in pensioen: Economische en juridische aspecten en data science

Registreren

Locatie

Tilburg University
Warandelaan 2
5037 AB
Zaal: PZ050

Registreren

Medewerkers van Netspar-partners en Netspar fellows zijn van harte welkom op deze bijeenkomst.

Voor deelname vult u aub het online registratieformulier in. U ontvangt dan binnen enkele weken een bevestigingsemail met meer informatie.

Soortgelijke bijeenkomsten

Online

Dragen pensioenregelingen bij aan de genderpensioenkloof? – Fieke van der Lecq – Saskia ter Ellen – After-lunch webinar

Uit het recente interdepartementale beleidsonderzoek naar toereikende pensioenen komt naar voren dat de pensioenen van groepen werknemers in Nederland ontoereikend zijn. Ons onderzoeksproject richt zich op twee van deze groepen, vrouwen en migranten, en op het effect dat verschillen in pensioenregelingen kunnen hebben op hun pensioenopbouw. In dit webinar gaan we in op het potentiële effect dat pensioenregelingen kunnen hebben op de gender pensioenkloof, en welke maatregelen de kloof mogelijk zouden kunnen verkleinen. We kijken daarbij zowel naar verschillen tussen fondsen als naar verschillen binnen fondsen.

11th International Pension Research Association (IPRA) Conference

We would like to bring the meeting below to your attention. The International Pension Research Association (IPRA) conference is co-hosted by CEPAR, the OECD, International Organisation of Pension Supervisors (IOPS), Netspar, and the Pension Research Council at the Wharton School of the University of Pennsylvania.  IPRA is an international organisation established with the aim of improving the quality and impact of research on pensions and related ageing issues to optimise social and economic outcomes for an ageing world. Its executive committee comprises representatives of the Centre for Population Ageing Research (CEPAR), the International Organisation of Pension Supervisors (IOPS), Netspar, the Pension Research Council at the Wharton School of the University of Pennsylvania, WTW, and the OECD.
Den Haag

Pensioen & Wetenschap Jaarcongres

Na een zeer interessante editie ter ere van het 20-jarig bestaan van Netspar in 2025, organiseren wij in 2026 weer een reguliere editie van het jaarcongres Pensioen & Wetenschap. Dit congres biedt onderzoekers, beleidsmakers en professionals uit de pensioensector opnieuw een platform om de nieuwste wetenschappelijke inzichten te delen, actuele thema’s te bespreken en de verbinding tussen wetenschap en praktijk te versterken.

Sign up for event

Oeps! We konden je formulier niet vinden.