Spring naar content

Het vaststellen van de risicohouding: hoe doe je dat en waar leidt het toe?

De Wet toekomst pensioenen bepaalt dat pensioenuitvoerders de risicohouding vastleggen ‘per leeftijdscohort’ en dat het (beleggings-)beleid daarop gebaseerd wordt. In dit event vertellen experts vanuit wetenschap en sector wat de achtergronden en ervaringen zijn. Ook het toezicht op de nieuwe regels komt aan de orde. Graag nodigen we u uit om deel te nemen en uw vragen te stellen aan de specialisten.

Voorbeelden van vragen die aan de orde komen zijn:

  • Hoe kun je de risicohouding meten?
  • Hoe kun je beleggingsbeleid en toedeelregels afstemmen op de risicohouding?
  • Wat is de relatie met life cycle beleggen?
  • Is het zinvol om ook de tijdsvoorkeur te meten?

In dit event geven en er is ruim gelegenheid om al uw vragen en bevindingen te delen en voor te leggen aan de sprekers.

We ontmoeten u graag op 20 april.

13:00 Inlooplunch

13:30 Welkom door dagvoorzitter Theo Nijman (Tilburg University)

13:35 Inrichting nieuwe contracten en risicohouding Bas Werker (Tilburg University)

14:00 Methodes voor meten risico aversie Peter Werner (Maastricht University)

14:25 Bevindingen risicohouding en doorwerking Rogier Potter van Loon (TKP)

14:50 Pauze

15:15 Bevindingen risicohouding en doorwerking Bas van Seumeren (APG)

15:40 Inschatten risicocapaciteit Raun van Ooijen (Rijksuniversiteit Groningen)

16:05 Toezicht op aansluiting bij het beleid Damiaan Chen (DNB)

16:30 Vragen en discussie
17.00 Afsluiting en borrel

 

Registreren

Locatie

The Hague Conference Centre
Anna van Buerenplein 29
2595 DA Den Haag

Registreren

Dit event is toegankelijk voor (medewerkers van) Netspar Partners/deelnemers en fellows.

Soortgelijke bijeenkomsten

AOW als obstakel: een empirische analyse naar de gedragsreacties van het individualiseren van de AOW – Jim Been – After-lunch webinar

Netspar organiseert dit After-lunch Webinar voor (medewerkers van) partners. Hierin presenteren onderzoekers nieuw pensioenonderzoek, ontvangen zij feedback en worden vragen beantwoord. Zo brengen we wetenschap en praktijk dichter bij elkaar.In dit online After-lunch Webinar vertelt Jim Been (Leiden University)  meer over het onderzoek “AOW als obstakel: een empirische analyse naar de gedragsreacties van het individualiseren van de AOW”.

Pensioen en Wetenschap Jaarcongres

Na een zeer interessante editie ter ere van het 20-jarig bestaan van Netspar in 2025, organiseren wij in 2026 weer een reguliere editie van het jaarcongres Pensioen & Wetenschap. Dit congres biedt onderzoekers, beleidsmakers en professionals uit de pensioensector opnieuw een platform om de nieuwste wetenschappelijke inzichten te delen, actuele thema’s te bespreken en de verbinding tussen wetenschap en praktijk te versterken.

Doorwerken na pensioen: praktijk en potentieel – Jasper Bosma – After-lunch webinar

In het licht van aanhoudende krapte op de arbeidsmarkt wordt in toenemende mate gekeken naar AOW-gerechtigden die graag actief willen blijven in betaald werk. In dit onderzoek is daarom gekeken naar de trends rondom werken boven de AOW-leeftijd. Wie werken er door, waarom, wat voor werk doen ze, hoeveel, en in welke vorm? Daarnaast kijken we ook naar de overwegingen van AOW-gerechtigden die niet werken. Wat houdt hen tegen, en onder welke voorwaarden zouden zij bereid zijn wel te werken? Tot slot gaan we kort in op de rol van de werkgever en de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel. Bij de beantwoording van de vragen kijken we naar verschillen naar geslacht, opleidingsniveau, en de sector waarin AOW-gerechtigden werkzaam zijn (geweest).

Sign up for event

Oeps! We konden je formulier niet vinden.