Spring naar content

After-lunch Webinar – Mathijs van Dijk – Een reflectie op de performancetoets voor Bpf’en

Netspar organiseert dit After-lunch Webinar voor (medewerkers van) partners. Hierin presenteren onderzoekers nieuw pensioenonderzoek, ontvangen zij feedback en worden vragen beantwoord. Zo brengen we wetenschap en praktijk dichter bij elkaar.

In dit online After-lunch Webinar geeft Mathijs van Dijk  (Erasmus University, Netspar) “Een reflectie op de performancetoets voor Bpf’en”

Vragen en input op dit lopende onderzoek zijn van harte welkom.

 

De performancetoets voor bedrijfstakpensioenfondsen (Bpf’en) is een jaarlijkse wettelijke statistische toets op de beleggingsprestaties van een Bpf, die is ingesteld in het licht van de verplichtstelling. Tijdens dit after-lunch webinar wordt een concept-Netsparrapport besproken dat de rationale van de performancetoets en ook verschillende mogelijke invullingen van de performancetoets op een rijtje zet, met de overwegingen daarbij die verschillende gezichtspunten vanuit de sector weergeven alsmede inzichten vanuit de wetenschap.

Registreren

Locatie

Online (Microsoft Teams)

Registreren

Dit event is toegankelijk voor (medewerkers van) Netspar Partners en fellows.

Soortgelijke bijeenkomsten

De pensioenbeslissing van (echt)paren – Juul Spaan – After-lunch webinar

In deze webinar staat de pensioentransitie van paren centraal. Hoe oriënteren oudere (echt)paren zich op de pensioentransitie? Is er een voorkeur voor gelijktijdig met pensioen gaan? En wat doet men in de praktijk? In het eerste deel worden trends in de arbeidsparticipatie van oudere (echt)paren in kaart gebracht. Vervolgens zoomen we - op basis van data van het NIDI Pensioenpanel - in op het besluitvormingsproces en de daadwerkelijke pensionering.
Online

Dragen pensioenregelingen bij aan de genderpensioenkloof? – Fieke van der Lecq – Saskia ter Ellen – After-lunch webinar

Uit het recente interdepartementale beleidsonderzoek naar toereikende pensioenen komt naar voren dat de pensioenen van groepen werknemers in Nederland ontoereikend zijn. Ons onderzoeksproject richt zich op twee van deze groepen, vrouwen en migranten, en op het effect dat verschillen in pensioenregelingen kunnen hebben op hun pensioenopbouw. In dit webinar gaan we in op het potentiële effect dat pensioenregelingen kunnen hebben op de gender pensioenkloof, en welke maatregelen de kloof mogelijk zouden kunnen verkleinen. We kijken daarbij zowel naar verschillen tussen fondsen als naar verschillen binnen fondsen.
Online

Indexatiebeleid ontwerpen met stochastisch inkomen – After-lunch webinar – Sliem el Ela

Dit webinar laat zien hoe inflatierisico en onzeker arbeidsinkomen van invloed zijn op beleggingskeuzes en indexatiebeleid van pensioenfondsen. Aan de hand van drie modellen analyseren de auteurs wat er gebeurt als inflatie niet (volledig) kan worden afgedekt. De resultaten zijn direct relevant voor Nederlandse pensioenfondsen onder de Wtp, waar marktincompleetheid en inflatie-onzekerheid een grote rol spelen bij lifecycle-beleggen en indexatiebeslissingen.

Sign up for event